iPhone Bildirim Gelmiyor Sorunu Çözümü

2020-03-25 19:19:08

iPhone Bildirim Gelmiyor Sorunu Çözümü

Bazı ufak yazılım sorunları, telefonunuzda bildirim sesi gelmemesine neden olabilmektedir. Bazen telefonunuzu açıp/kapatmanız, bu sorunun çözülmesi noktasında sizlere yardımcı olur.

İphone bildirim gelmemesinin nedenlerinden biri ve belki en önemlisi de, kişinin gözünden kaçan,  rahatsız etme özelliğinin aktif olmasıdır. Rahatsız etme özelliğini, farkında olmadan aktif hale getirmiş olabilirsiniz. Bu özellik, bütün bildirimlerin kapanmasına, mesaj seslerinin pasif hale gelmesine ve gelen arama seslerinin kısılmasına neden olur.

İPhone bildirimlerinin gelmemesi ile alakalı olarak yapmanız gerekenlerden biri de, bildirim ön izleme ayarlanın kapalı olmasıdır. Bildirim ön izleme, bildirim aldığınızda telefonun ana ekranında görülür.

Ön izlemeyi açmak için Ayarlar-Bildirimler- Ön izleme göster yolunu takip etmeniz, buradan her zaman seçeneğini aktif etmeniz gerekiyor.

 

Sadece belirli uygulamalardan bildirim alamıyorsanız, Telefonunuz Ayarlar- Bildirimler menüsüne giriş yapmanız gerekir.  Hangi uygulamadan bildirim alamıyorsanız, o uygulamayı bildirime izin ver seçeneği ile aktif hale getirebilirsiniz.

Cevap Yazmak İçin Giriş Yapınız..