Windows 10 Parola Kaldırma Bilgisayar / Teknoloji
Windows 10 Parola Kaldırma

Windows 10 cihazınızda koyduğunuz parolayı bir süre sonra kaldırmak isteyebilirsiniz.Peki bu işlem nasıl yapılır ? Windows 10'dan parola nasıl kaldırılır ? Aşağıda belirtilen işlemleri takip ederek parola kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz

Windows 10 Şifre / Parola Kaldırma

  • Başlat menüsü üzerinden ayarlar ve hesaplar adımlarını takip ederek ilgili pencereye ulaşabiliyorsunuz. Sol tarafta yer alan menüye bakın ve burada “Oturum açma seçenekleri” sekmesi karşınıza çıkacaktır. Tıkladığınız anda “Hesap parolanızı değiştirin” sekmesini de göreceksiniz. Değiştir butonuna tıklayarak devam ediyoruz.
  • Burada parolamıza ihtiyacımız var ve unutmamış olduğunuzu varsayarak ilerliyoruz. Bir diğer adım ise mevcut parolamızı girerek ileri butonuna tıklamak olacaktır. Bu işlemi yaparak devam ediyoruz.
  • Karşınıza çıkan pencerede yeni parolanızı belirleyeceğiniz bir alan çıkıyor. Bizim amacımız şifre değiştirmek değil ancak merak etmeyin bu alanı boş bırakıp ileri seçeneğine tıkladığınız takdirde zaten şifre belirlememiş ya da değiştirmemiş oluyorsunuz.
  • Boş bırakıp son butonuna tıkladığınız takdirde süreci tamamlamış oluyoruz.
  • Yukarıda bahsi geçen adımları doğru bir şekilde takip ettiğiniz takdirde giriş ekranında herhangi bir şekilde şifre ile karşı karşıya gelmeyeceksiniz. Artık girişlerinizi direkt olarak yapabilir ve şifremi unuttum derdi ile de uğraşmak durumunda kalmazsınız. Dilerseniz bir de nasıl kontrol edebileceğimize göz atalım ve teyit etmiş olalım.

Kontrol;

Başlat menüsü üzerinden ayarlar ve hesaplar adımlarını takip ederek oturum açma seçenekleri menüsüne ulaşıyoruz ve parola ekranına geldiğimizde daha önce parolanın yer aldığı ekranın artık boş olduğunu görüyoruz. Teyit işlemini yaptıktan hemen sonra dilerseniz bilgisayarınızı yeniden başlatabilir ya da kapatıp açabilirsiniz. Giriş ekranında sizlerden parola istenmediğini göreceksiniz ve işlem bu şekilde tamamlanmış olacaktır.

Ekleyen : Özkan Arıcı
Eklenme Tarih : 2020-03-14 17:18:29
Görüntülenme : 173

Yorumlar (0)


Yeni Yorum Ekle


Yorum yazmak için giriş yapınız..